Megosztás A cikk küldése! A cikk nyomtatása!

A pénz szaga…

2010. február 28. | vasárnap
Mikor felteszik Önnek a a kérdést, hogy valóban a pénz-e a boldogság és a siker fokmérője, mit válaszolna?

Az Ipsos és a Reuters News közös közvélemény-kutatásában 23 ország több mint 24 ezer lakosát kérdezték arról, mennyire fontos számukra a pénz. Az eredmény – miután a megkérdezett felnőtt lakosság kétharmada így vélekedett – egyértelműen azt mutatta, hogy a pénz napjainkban fontosabb, mint korábban, azonban tízből hat ember szerint nem a pénz a személyes sikerek legfőbb fokmérője.

Komlósi Péter, az Ipsos vezérigazgató-helyettese szerint azokban az országokban gondolják úgy, hogy a pénz fontosabbá vált az életben, amelyekben a lakosság többsége egyébként is a pénzt tekinti a személyes sikerek fokmérőjének. A lista élén Dél-Korea, Japán, Kína, India, Oroszország és Törökország szerepel, míg Kanada, Belgium, Nagy-Britannia, Svédország, Németország és Mexikó a sor végén állnak.

Magyarország mindkét tekintetben a középmezőnyben foglal helyet: a válaszadók 58%-a gondolja úgy, hogy a pénz fontosabbá vált az életében, a többség (53 %) azonban nem a pénzt tekinti a siker értékmérőjének.

A demográfiai megoszlást tekintve megállapítható, hogy azok között, akik számára a pénz manapság fontosabb, mint korábban (65%) ,egyenlő arányban szerepelnek férfiak (65%) és nők (64%), a korosztályukat tekintve pedig többségben vannak a 35 év alattiak (71%).

Azok között, akik legkevésbé (35%) gondolják, hogy számukra napjainkban fontosabb a pénz, mint korábban, szintén azonos arányban találhatók férfiak (35%) és nők (36%). Itt azonban többségben vannak az idősebbek (55 év felettiek, 48%) – szemben a középkorúakkal (35-54 évesek, 39%) és a fiatalokkal (35 év alattiak, 29%).

Kovács Réka
Előző1Következő

Ingatlanok.hu (X)

Több mint 176 ezer ingatlan.
Hozzászólások
Még nem érkezett bejegyzés.



Jönnek az aszteroidák, e viszonylag kicsi égitestek, melyeket lehetetlen idejében felderíteni – ám esetleg kiirthatják a jelenkor „dinoszauruszait”, az embert.
Az Atlanti-óceánon jéghegynek ütközött Titanic útvonalát járja végig két év múlva egy tengerjáró, fedélzetén az áldozatok hozzátartozóival. A hajó a katasztrófa századik évfordulóján, 2012. április 15-én jut el arra a helyre, ahol a Titanic elsüllyedt.
A munkaügyi perben a bíróságnak elsősorban azt kellet eldöntenie: mennyit ér a felperes orvosi igazolása?
Lázadás vagy divatkövetés? Miért díszíti valaki tetoválással, testékszerrel magát? Mit tehet a szülő, ha kamaszkorú csemetéje úgy dönt: ő is belép a testüket ily módon ékesítők táborába?
Éjjel is képes megőrizni a nappal összegyűjtött energiát az a naperőmű, amelyet nemrégiben helyeztek üzembe az olaszországi Siracuzában. A nap sugárzó hőjét az erőmű csővezetékeiben kerengő sóolvadék veszi magába és tárolja az éjszakán át vagy borult időben.